Trener Bramkarzy, twórca rozwoju
praktyki i teorii treningu bramkarzy (Trening Decyzji Bramkarza), którego standardy stworzył i wciąż udoskonala.

Daniel Pawłowski

Autor książki – „Szkolenie bramkarzy w piłce nożnej – wiek:12-16 lat” oraz współautor „Scientific Approaches to Goalkeeping in Football”. Związany z piłką nożną ponad 25 lat. Na początku jako zawodnik klubu MKS Skawa Wadowice, przeszedł szczeble od młodzika po seniora (poziom III ligii), a od 16 lat jako trener. Przez okres 4 sezonów w ROW 1964 Rybnik, trzech bramkarzy, szkolonych metodą TDB przeszło do klubów z wyższych lig. Patryk Procek – Ethnikos Achnas (Cypr), Daniel Kajzer – Botew Płowdiw (Bułgaria), Kacper Rosa – Odra Opole.

Edukacja

Jedyny trener bramkarzy w Polsce, który uczestniczył jako stażysta w topowych klubach piłkarskich w Europie,m.in.: FC Barcelona, Chelsea FC, Tottenham Hotspur, FC Porto, Valencia CF, PSV Eindhoven, Fulham FC. We wrześniu 2012 r. przeprowadził trening pokazowy w Akademii Tottenham Hotspur FC z bramkarzami U17-U19, a w listopadzie 2012 r., z bramkarzami drużyny mistrza Litwy VMFD Żalgiris Wilno oraz Akademii.

Jest absolwentem Uniwersytetu Napier w Edynburgu na wydziale Psychologii Sportu (dyplom z wyróżnieniem). Ponadto absolwent Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz dyplomant Studium Psychologii i Komunikacji Intrapersonalnej. Międzynarodowy Praktyk Neurolingwistycznego Programowania oraz Life Coach.

Doświadczenie

Trener Pawłowski jest licencjonowanym trenerem bramkarzy posiadającym dyplom IFA Goalkeeping oraz UEFA Goalkeeper B. Słuchacz Goalkeeping Licence w Largs (Szkocja). Dodatkowo, absolwent Szkoły Trenerów PZPN (dyplom UEFA B). Nadto uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu treningu i psychologii bramkarza, w tym percepcji i motywacji.

Pierwszy i jedyny trener bramkarzy w Polsce, z którym amerykańska firma World Class Coaching, podjęła współprace na zasadzie multimedialnych prezentacji video dla trenerów z całego świata.

Przez ostatnie 10 lat realizował projekty szkoleniowe dla bramkarzy w Polsce, m.in.: ROW 1964 Rybnik, Okocimski Brzesko, MSP Szamotuły, Reprezentacji Polski U15, bramkarek Reprezentacji Polski U17. Przez okres spędzony w Szkocji, współpracował z bramkarzami Livingston FC, Elite Soccer Scotland, Last Line Goalkeeping School. Z sukcesami współtworzył projekt szkoleniowy dla Hibernian LFC. Szkolił reprezentantki Szkocji: Gemma Fay (175 meczy), Shannon Lynn (11 meczy) i Hannah Reid (Szkocja U19).

Jego zaangażowanie i najwyższą jakość kompetencji potwierdzają liczne opinie i oficjalne rekomendacje otrzymane od trenerów oraz bramkarzy i bramkarek. Szeroki wachlarz doświadczeń, począwszy od treningu dla młodych zawodników, skończywszy na seniorach i seniorkach, pozwolił mu rozwinąć nowatorskie programy szkoleniowe. Jednym z nich są zupełnie nie znane nigdzie indziej Rzuty Karne Plus (Pełna metodologia obron rzutów karnych, zapewniająca skuteczność na poziomie 60%). Kolejnym programem jest Analiza Bezpośrednich Działań oraz Przewidywanie Bramkarza (Czytaj grę i broń piłki, które dla większości są nie do obrony). 

Obecnie prowadzi indywidualne treningi oraz prowadzi elitarne szkolenia online TDB dla bramkarzy i bramkarek, z których to korzystali i wciąż korzystają m.in.: 

Start typing and press Enter to search