facebook

Aktualności

naruszenie dóbr osobistych

15.07.2013Historia już pewnie znana.
Weszlo - link.

Moje stanowsiko:
Chciałem, aby Weszlo, wkleiło mój tekst bo problem moim zdaniem jest złożony... i w pewnym sensie .. dotyczy nas wszystkich - gdzie jest granica wydawania opinii?

"Mam taka słabość ze przeprowadzam wiele analiz video rożnych bramkarzy, obsesyjnie badając ich zachowania w bramce w tym zawodników z Ekstraklasy, które odbierane są czasami bardzo negatywnie.

Cały czas dochodzą mnie słuchy, ze ten Pawłowski już totalnie zidiociał bo atakuje moją osobę lub naszego bramkarza. Przykro mi, być może ta obsesja Pawłowskiego sprawia zbyt wiele moralnych szkód...

Kilka dni temu otrzymałem list z kancelarii adwokackiej w imieniu Pana Mariana Kelemena, jakobym naruszał jego dobro osobiste, w 3 filmach opublikowanych na yt. Mam przekazać 5,000 tysięcy złotych jako zadośćuczynienie.

Wydaje mi się jednak, że analizy jak i sam Pawłowski są najmniej tutaj ważne, zapomnijmy o tym, chodzi o granice wydawania opinii. Gdzie jest granica między tym co zawodnikowi się podoba, a tym co nie? Dlaczego też nie mamy prawa do komentowania tego co warto komentować (np. zachowanie bramkarza w bramce)? Przecież po każdym meczu na jakimkolwiek poziomie od Mistrzostw Świata po naszą polska C klasę, Ty, ja, kibice wypowiadają różne opinie na temat gry swojego zespołu czy poszczególnego zawodnika. W porządku, wszyscy to robimy, lecz czemu nie wejść w szczegół?
Ponadto, gdzie jest granica między poprawnością jaką życzyliby sobie zawodnicy, trenerzy czy różne organizacje, a komentarzami na temat Stanislava Levego czy Polskim Związkiem Piłki Nożnej?
Gdzie jest granica między polską ekstraklasą, a stroną - "Oglądam polską piłkę dla beki?"
Jak się mają uczucia moralne Franciszka Smudy do rożnych memów z jego wizerunkiem, niewybrednych zresztą w obraz i słowo?

Analizy pokazują fakt - Pan Marian Kelemen w większości sytuacji boiskowych znajduje się w głębokich pozycjach startowych oraz bardzo często porusza się w przód kiedy piłka zostaje uderzona. Większość obserwatorów nie widzi tego w szczegółach, lecz czymże byłaby analiza bez owej szczegółowości? Oczywiście, ktoś powie, że nawet oglądając Messiego można się doszukać błędów! Ok, więc niech ten ktoś zrobi szczegółową analizę jego zachowań! ... Paliatywy w rodzaju: "geniusz piłkarski", "słaby zawodnik", "fantastyczna obrona bramkarza"; nie prowadzą do niczego w zasadzie... bo z czego wynika geniusz lub błąd zawodnika? ... Ze szczegółowej analizy... popartej dowodami wynikającymi m.in. z analizy ruchu (biomechanika) czy rozumienia gry... 

Być może nie powinienem upubliczniać analiz bo faktycznie filmy te wychodzą poza normatywy ogólników oraz braku krytyki, lecz jakie i gdzie są granice wydawania opinii, aby dany zawodnik, trener, organizacja nie poczuła się urażona oraz aby dostrzeżono, ze wciąż można coś poprawić?".

Jak się rzecz zakończy? Zobaczymy...

  


Książka

About

Multimedia


Partnerzy Partnerzy

1    2      jak czytać grę z bramki małopolskie       jak się ustawić w bramce małopolskie       podejmowanie decyzji w bramce mazowieckie      porady dla bramkarzy kraków    porady dla bramkarzy mazowieckie      2     3